ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .



تاریخ های مهم
تاریخ شروع ثبت نام در همایش
1 فروردین 1397
تاریخ شروع دریافت مقاله در همایش
1 فروردین 1397
آخرین مهلت ثبت نام
18 شهریور 1397
آخرین مهلت ارسال مقاله
18 شهریور 1397
تاریخ برگزاری

17 و 18 شهریور 97

آشنایی با دانشگاه بوعلی سینا

دانشگاه بوعلي‌سينا

Bu-Ali Sina University

اولین گام های ایجاد دانشگاه بوعلی سینا در اسفندماه سال 1351 براساس معاهده مشترک بین دولت های ایران و فرانسه برداشته شد.شوراي گسترش آموزش عالي در نود و چهارمين جلسه خود در مورخ 1352/9/6 مجوز تاسيس دانشگاه بوعلي سينا در همدان را تصويب نمود كه پس از آن در سال 1353 تاسيس و فعاليت آموزشی خود را در سال 1355 با پذيرش حدود 200 دانشجو در مقاطع مختلف تحصيلی كاردانی تا كارشناسی ارشد در چهار مجتمع گسترش کشاورزی، علوم تندرستی، و علوم محیط زیست و علوم آموزشی آغاز نمود.

فضاهاي آموزشي، كمك آموزشي، رفاهی – فرهنگی، خوابگاهی و ورزشی دانشگاه حدود 250 هزار متر مربع بوده که در سايت اصلي و در مساحتي قريب به 205 هكتار بنا شده است.

این دانشگاه در سال 2017 میلادی به لحاظ وبومتریک در جهان رتبۀ 1583، در آسیا رتبۀ 400، در خاور میانه رتبۀ 80 و در کل دانشگاه های کشور رتبۀ 21 را داراست و نیز به لحاظ شاخص ISC در بین دانشگاه های جامع کشور رتبۀ نهم و در کلیه دانشگاه های جهان اسلام صاحب رتبۀ 50 می باشد. به علاوه در بین دانشگاه های کشور از نظر ارجاعات به مقالات رتبۀ پنجم و از نظر تعداد دانشمندان ISI نیز رتبۀ پنجم کشور را دارا می باشد.

دانشگاه بوعلي‌سينا در حال حاضر دارای 440 عضو هیات علمی، حدود 735 كارمند، حدود 13000 دانشجو، 310 رشته تحصيلي فعال در مقاطع کاردانی، ‏کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتري و حدود 35000 دانش‌آموخته مي باشد.

دانشگاه شامل 13 دانشكده كه عبارتند از:

دانشکده علوم پايه، دانشکده شـيمي، دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم اقتصادي و اجتماعی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده هنر و معماری، دانشکده كـشاورزی، دانشکده پيرادامپزشکی، دانشکده تربیت بدنی، دانشکده فنی تويسرکان، دانشکده فنی کبودرآهنگ، دانشکده مديريت و حسابداری رزن و دانشکده صنايع غذايی بهار.

از بین این دانشکده ها، دانشکده های شیمی، فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم پایه و علوم انسانی از نظر تولیدات علمی و جذب دانشجو در رتبه های بالایی قرار دارند.

از مؤسسات وابسته به دانشگاه نیز، مرکز رشد وابسته به دانشگاه که هم اکنون با 25 شرکت فعال در حوزۀ IT و ICT پیشرفت خوبی در زمینۀ جذب دانشجویان و نخبگان صاحب طرح و ایده های فناورانه داشته است.

از ویژگی های بارز دانشگاه بوعلی سینا می توان به کیفیت بالای تولیدات علمی و توسعۀ تحصیلات تکمیلی اشاره نمود که ثمرۀ تلاش مسؤولین و اعضای هیأت علمی این دانشگاه در سالیان متمادی است. لازم به ذکر است این دانشگاه در علم شیمی و هم چنین میزان ارجاعات به مقالات اعضای هیأت علمی دانشگاه در کشور و جهان برند و شاخص محسوب می شود. هم چنین دانشگاه بوعلی سینا را می توان جزء یک درصد دانشگاه های مؤثر جهان نام برد.

دانشگاه بوعلی سینا هم چنین در حال حاضر میزبان 24 نفر از دانشجویان و 52 نفر از زبان آموزان غیرایرانی علاقه مند به فراگیری زبان فارسی، از کشور های سوریه، یمن، فلسطین، عراق، چین، سریلانکا، تاجیکستان و پاکستان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد که امید آن می رود، در آیندۀ نه چندان دور شمار این دانشجویان و زبان آموزان در این دانشگاه بیشتر شود.

مراکز و پژوهشکده های وابسته

مرکز رشد واحدهای فناور

مرکز تحقیقات شیمی گیاهی

پژوهشکده علوم و فناوری نانو بیوتکنولوژی

پژوهشکده تاریخ طبیعی

موزه تاریخ طبیعی

پژوهشکده مهندسي آب

گروه پژوهشي آب و کشاورزي

گروه پژوهشي آب و زمين شناسي

گروه پژوهشي آب و عمران

نقشه دانشگاه بوعلی سینا

کلیپ معرفی دانشگاه بوعلی سینا

 

English Site
پوستر کنفرانس
سخنرانان کلیدی

http://7ncmms.ir/upload/Single/Panels/PanelLogo_20.jpg

عنوان سخنرانی:  رفتار برشی تیرهای بتنی مسلح به آرماتورهای الیاف شیشه 

ارائه دهنده:  پرفسور عبدالعزیز عبدالصمد

موسسه:  University Tun Hussein Onn Malaysia

عنوان سخنرانی: پیشرفتها در طراحی توربینهای بادی فراساحل 

ارائه دهنده: پرفسور امیر مسعود کی‌نیا 

موسسه: Norwegian University of Science and Technology

http://7ncmms.ir/upload/Single/Panels/PanelLogo_22.jpg

عنوان سخنرانی: بررسی رفتار و عملکرد اتصالات نوین میلگردها در سازه های بتن آرمه
ارائه دهنده: پرفسور علی خیرالدین 
موسسه: دانشگاه سمنان

عنوان سخنرانی: مقاوم سازی ابنیه تاریخی با روش های نوین
ارائه دهنده: پرفسور ساسان محاسب
موسسه: دانشگاه صنعتی ETH زوریخ و استاد مدعو دانشگاه تهران

تماس با ما
تلفن ثابت

08138292638

نمابر

08138292631

ایمیل

info@7ncmms.ir

آدرس

همدان، چهار باغ شهید مصطفی احمدی روشن، دانشگاه بوعلی سینا، دانشکده مهندسی، اتاق 214 ،دبیرخانه همایش ها و سمینارها

کد پستی: 38695-65178

همه روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 12 و 14 الی 16 دبیرخانه دایر است

 

دانشگاه بوعلی سینا